Bioires - biologiczne oczyszczalnie przydomowe

oczyszczalnie przydomowe
i biologiczne
oraz oczyszczalnie ścieków

banner1 banner2 banner3 banner4

Opis funkcji urządzenia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków Traidenis typu NV składa się ze zbiornika w kształcie stożka wykonanego z włókna szklanego i żywicy poliestrowej stanowiącego obudowę zewnętrzną. Wewnątrz obudowy znajduje się drugi zbiornik bez dna o mniejszej średnicy, zwężający się ku dołowi. Wzajemny układ obydwu zbiorników nieruchomych względem siebie powoduje powstanie dwóch komór. Pierwsza z nich, znajdująca się w środku zbiornika wewnętrznego to komora napowietrzania. Druga, zawarta w przestrzeni pomiędzy zbiornikami to strefa klarowania cieczy działająca jako osadnik wtórny oczyszczalni biologicznej.

 

W środku komory napowietrzania oczyszczalni umieszczona jest rura zasysająca o średnicy 20 cm zawieszona w odległości 10cm nad dnem zbiornika. Powietrze tłoczone odpowiednim przewodem PE o średnicy 2,5 cm uwalniane jest przy końcu rury zasysającej poprzez dyfuzor talerzowy w kształcie dysku. Powietrze doprowadzone jest do oczyszczalni przy pomocy dmuchawy membranowej umieszczonej bezpośrednio przy oczyszczalni w ochronnej skrzynce lub w pomieszczeniu nie mieszkalnym (gospodarczym). Kształt komory napowietrzania oraz rury zasysającej zapewnia mieszanie się oczyszczanych ścieków z powietrzem.

 

traidenis schemat

 1. Korpus (włókno szklane, żywica)
 2. Pokrywa rewizyjna
 3. Złoże;
 4. Dyfuzor talerzowy;
 5. Złącze;
 6. Dopływu przewód;
 7. Odpływu przewód
 8. Przewód dostarczający powietrze;
 9. Dmuchawa.
 10. Pierścień podwyższający (dodatkowe wysposażenie)
 11. Skrzynka na dmuchawę membranową (dodatkowe wysposażenie)

 

Oczyszczalnia biologiczna ze złożem zanurzonym

Wykorzystujemy informacje zapisane za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych, uwierzytelniania użytkowników oraz dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Czytaj więcej Zamknij