Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Parametry

Produkt polecany przez Bioires

Dyfuzory talerzowe, rurowe

Dyfuzory rurowe i talerzowe stosuje się głównie przy napowietrzaniu stawów, jezior, oczek wodnych a także w procesach oczyszczania ścieków w oczyszczalniach przydomowych, komunalnych i przemysłowych. Drobnopęcherzykowe dyfuzory rurowe i talerzowe to rozwiązanie bardzo ekonomiczne za sprawą minimalnej obsługi oraz niskich kosztów instalacji. Charakteryzują się one długą żywotnością i doskonałymi parametrami pracy. Występują w dwóch wersjach z membraną z materiału EPDM oraz z membraną silikonową.

Popularniejszą wersją jest wersja EPDM. Materiał ten jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei dyfuzory z membraną silikonową stosuję w przypadku, gdy ścieki są bardzo agresywne np. w oczyszczalniach przemysłowych. Tłuszcz, olej i węglowodory aromatyczne stwarzają najwięcej problemów membranie EPDM.

Dyfuzory rurowe i talerzowe pracują w szerokim zakresie wydatków powietrza. Znakomicie sprawdzają się w przerywanym cyklu napowietrzania. Dyfuzory drobnopęcherzykowe nie zatykają się, działają jak zawór zwrotny w przypadku braku ciśnienia powietrza, zapobiegają wniknięciu ścieku do instalacji tłoczącej powietrze. Są bardzo proste w montażu i konserwacji. Dyfuzory niemieckiej firmy Jager oferowane przez Bioires to produkty z najwyższej półki, znacznie różniące się jakościowo od tych proponowanych przez konkurencje.

Przykładowa praca dyfuzorów talerzowych i rurowych zaprezentowana jest na filmach poniżej: