Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Parametry

Produkt polecany przez Bioires

BioStart Drenaż + Enzybac 1 kg

Cena: 134,55 PLN

Masz Pytania?
Zadzwoń: 602 755 091
695 764 384

Szczegóły produktu

ZESTAW: BIO START DRENAŻ  + ENZYBAC 1 KG

 

 

BioStart Drenaż - preparat do rozruchu oczyszczalni drenażowych, z osadnikami

 

Cechy preparatu:

  • duża koncentracja niepatogennych mikroorganizmów,
  • znaczny potencjał do namnażania,
  • wysoka skuteczność w rozkładaniu i dekompozycji substancji organicznych jak: azotyny, amoniak, związki fosforu, węglowodany, węglowodory czy tłuszcze,
  • duża zawartość immobilizowanych enzymów znacznie przyspiesza procesy w oczyszczalni,
  • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach,
  • zachowanie wysokiej skuteczności zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych oraz przy wahaniach temperatury i wskaźnika pH,
  • brak szkodliwego wpływu na ludzi, zwierzęta i środowisko naturalne samego preparatu, jak i jego metabolitów.

Sposób użycia:

Opakowanie wystarczy na rozruch oczyszczalni o pojemności do 3000 l. Preparat rozpuścić w wiadrze letniej wody (maksymalnie 40 oC), następnie przetrzymać przez 12-24h (preparat w wiadrze nie rozpuszcza się całkowicie), wlać do sedesu i spłukać wodę. Oczyszczalnia osiągnie swoją nominalną sprawność w ciągu 2-5 dni. Po rozruchu oczyszczalni, by podtrzymywać jej optymalną sprawność, należy zapewnić raz w tygodniu nową dawkę ikroorganizmów i enzymów – za pomocą preparatu Enzybac.

 

Enzybac 1 kg

 

Enzybac to idealny produkt do wszelkiego rodzaju oczyszczalni przydomowych, zarówno tych tradycyjnych, jednokomorowych, jak również do oczyszczalni bardziej zaawansowanych technologicznie - ze złożem biologicznym czy osadem czynnym. Preprat nadaje się zarówno do rozruchu oczyszczalni jak i ciągłej ich ekpsloatacji. Nie ma konieczności zakupu specjalnego biopreparatu do rozruchu. Enzybac składa się w głównej mierze z bakterii oraz  immobilizowanych enzymów znacznie przyspieszających procesy biochemicznego rozkładu w ściekach. Enzymy i bakterie zawarte w preparacie powodują rozkładanie złożonych związków organicznych występujących w ściekach (węglowodanów, białek, tłuszczów) na związki proste: dwutlenek węgla, wodę i związki azotu. Firma Bioires rekomenduje stosowanie bioprepratu Enzybac z uwagi na jego dużą wydajność i skuteczność. Preparat ten działa dużo szybciej niż dostępne na rynku produkty. Stosowanie metody "nie ważne co byle dużo" całkowicie się nie sprawdza. 

Regularne stosowanie Enzybaca w praktyce oznacza bezproblemową obsługę oczyszczalni czy szamba, bez nieprzyjemnych zapachów. Praca oczyszczalni utrzymywana jest w maksymalnym zakresie jej wydajności.

ENZYBAC można stosować do wszelkiego rodzaju instalacji i urządzeń ceramicznych, metalowych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych - nie powoduje ich korozji i uszkodzeń. Preparat nie zawiera mikroorganizmów chorobotwórczych ani związków toksycznych. Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Posiada atest PZH.

 
Preparat pakowany jest po 200g, 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 5 kg oraz występuje w opakowaniach zbiorczych do handlu hurtowego po 25 kg.

 

CECHY PREPARATU ENZYBAC

·       bardzo duża koncentracja niepatogennych mikroorganizmów - około 4 miliardów w jednym gramie (nie oferuje tego większość podobnych produktów)

·      znaczny potencjał do szybkiego namnażania 

·      wysoka skuteczność w rozkładaniu i dekompozycji substancji występujących w ściekach jak: azotyny, amoniak, węglowodany, węglowodory, tłuszcze czy związki fosforu, 

·      duża zawartość immobilizowanych enzymów znacznie przyspiesza procesy w oczyszczalni,

·      ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach,

·      zachowanie wysokiej skuteczności zarówno w warunkach tlenowych (oczyszczalnie biologiczne)  jak i beztlenowych (osadniki gnilne , szamba)

·      brak szkodliwego wpływu na ludzi, zwierzęta i środowisko naturalne samego preparatu, jak i jego metabolitów.

·      wysoka wydajność nawet przy wahaniach temperatury i wskaźnika pH

 

KORZYŚCI STOSOWANIA PREPARATU ENZYBAC:

·      poprawa jakości ścieków (efekt oczyszczenia),

·      preaprat nadaje się zarówno do eksploatacji oczyszczalni jak i do jej rozruchu

·      nieodwracalne rozbicie struktury chemicznej związków organicznych występujących w ściekach i osadach,

·      rozkład tych związków na mniejsze cząstki o mniej złożonej strukturze,

·      dalsze rozbicie struktury prostych związków organicznych na H2O, CO2  dzięki działaniu wyselekcjonowanych bakterii,

·      ograniczenie negatywnego działania antybiotyków na pracę oczyszczalni przydomowej podczas kuracji jej użytkowników 

·      zanik uciążliwego odoru,

·      zmniejszenie objętości osadów ściekowych i ich mineralizacja,

·      efekt czyszczenia urządzeń kanalizacyjnych i sanitarnych

 

 

ZASTOSOWANIE:

·      Szamba bezodpływowe: (ok 10m3)

pojemności jednorazowo 100-150g (2-3 miarki), Eksploatacyjnie: raz na tydzień 20g (1/2 miarki),

·      Oczyszczalnie przydomowe:

jednorazowo 40g (1 miarka), Eksploatacyjnie: 20g (1/2 miarki) raz na tydzień przez wc, na każdych 3 użytkowników.

Raz na pół roku, aby usunąć substancje organiczną z sieci drenażu rozsączającego i  filtra piaskowego, zaleca się dodatkowe, prewencyjne stosowanie preparatu udrożniającego Enzymix

·      Szamba osiedlowe:

jednorazowo 20g (1/2 miarki) na każdy m3 ścieków
eksploatacja: 3-5g preparatu na każdy m3 ścieków dopływających, raz na tydzień.

·      Latryny, doły gnilne:

Jedną miarkę preparatu rozpuścić w 1 litrze wody i rozlać po powierzchni odchodów. Operację najlepiej powtarzać co drugi dzień, aż do zaniku odoru, a następnie stosować jedną miarkę tygodniowo.


·      Mechaniczno-biologiczne oczyszczalnie ścieków:

UWAGA! Najlepsze efekty uzyskuje się przy dozowaniu preparatu bezpośrednio do sieci kanalizacyjnej lub przepompowni. Zaleca się stosowanie dawki 0,5-2,5g na m3 ścieków. Preparat przed dozowaniem rozpuścić w wodzie - o ile jest to możliwe napowietrzać przez 3 godziny, po czym dozować do sieci. Wyniki badań uzasadniające taką procedurę, są dostępne u producenta preparatu.


Firma Bioires opracowuje we współpracy z najlepszymi firmami na rynku bioprepratów technologie oczyszczania i podczyszczania ścieków. Jest to jeden z elementów ubiegania się o unijne dotacje w zakresie ochrony środowiska. Dobieramy dawkowanie bioprepratów zarówno w tych skomplikowanych przypadkach, dla dużych instytucji jak i dla indywidulanych klientów z gospodarstw domowych. Pomagamy skutecznie rozwiązywać problemy w zakładach komunalnych, zbiorczych oczyszczalniach ścieków oraz dużych firmach produkcyjnych. 

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr: 602755091 lub 695764384.

Komentarze

Komentarze użytkowników (0)

Oceń produkt