Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Parametry

Produkt polecany przez Bioires

Enzybac 5 kg

Kod: 306
Cena: 489,27 PLN
Masa: 5 kg

Masz Pytania?
Zadzwoń: 602 755 091
695 764 384

Szczegóły produktu

ENZYBAC - NOWOCZESNY BIOPREPARAT DO SZAMB I OCZYSZCZALNI

Rynek biopreparatów w ostatnih kilku latach rozwija się bardzo szybko. Powstało kilkadziesiąt nowych preparatów . Producenci zapewniają o wysokiej ich skuteczności. Zepewne wielu z Was stosuje środki z których do końca nie jest zadowolony. Uciążliwe odory, kożuchy,  trudności w eksploatacji oczyszczalni, zatkane, niedrożne drenaże czy studnie chłonne to tylko częśc problemów z jakimi się Państwo spotykacie. Częśc w Was jest od lat przyzwyczajonych do pewnych produktów, inni nie przywiązują większej wagi do jakości stosowanych bioprepratów sugerując się jedynie ceną lub używają jedynie produktów "marketowych" które są łatwiej dostępne. Firma Bioires korzystając ze swoich wieloletnich doświadczeń i wiedzy wprowadziła do swojej bardzo bogatej oferty Enzybac - biopreparat kompletny, nowoczesny, składający się z komponentów najwyższej jakości. W ostatnich 3 latach jego sprzedaż wzrosła 4 krotnie, a fakt że większość klientów zgłaszających jakieś problemy z oczyszczalnią po jego zakupie wróciła do Nas powtórnie najlepiej świadczy o skuteczności preparatu Enzybac.

Enzybac to idealny produkt do wszelkiego rodzaju oczyszczalni przydomowych, zarówno tych tradycyjnych (drenażowych), jednokomorowych, jak również do oczyszczalni bardziej zaawansowanych technologicznie - ze złożem biologicznym czy osadem czynnym. Preprat nadaje się zarówno do rozruchu oczyszczalni jak i ciągłej ich ekpsloatacji. Nie ma konieczności zakupu specjalnego biopreparatu do rozruchu. Enzybac składa się w głównej mierze z bakterii oraz  immobilizowanych enzymów znacznie przyspieszających procesy biochemicznego rozkładu w ściekach. Enzymy i bakterie zawarte w preparacie powodują rozkładanie złożonych związków organicznych występujących w ściekach (węglowodanów, białek, tłuszczów) na związki proste: dwutlenek węgla, wodę i związki azotu. Firma Bioires rekomenduje stosowanie bioprepratu Enzybac z uwagi na jego dużą wydajność i skuteczność. Preparat ten działa dużo szybciej niż dostępne na rynku produkty. Stosowanie metody "nie ważne co byle dużo" całkowicie się nie sprawdza. 

Regularne stosowanie Enzybaca w praktyce oznacza bezproblemową obsługę oczyszczalni czy szamba, bez nieprzyjemnych zapachów. Praca oczyszczalni utrzymywana jest w maksymalnym zakresie jej wydajności.

ENZYBAC można stosować do wszelkiego rodzaju instalacji i urządzeń ceramicznych, metalowych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych - nie powoduje ich korozji i uszkodzeń. Preparat nie zawiera mikroorganizmów chorobotwórczych ani związków toksycznych. Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Posiada atest PZH.

 
Preparat pakowany jest po 200g, 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 5 kg oraz występuje w opakowaniach zbiorczych do handlu hurtowego po 25 kg.

 

CECHY PREPARATU ENZYBAC

·       bardzo duża koncentracja niepatogennych mikroorganizmów - około 4 miliardów w jednym gramie (nie oferuje tego większość podobnych produktów)

·      znaczny potencjał do szybkiego namnażania 

·      wysoka skuteczność w rozkładaniu i dekompozycji substancji występujących w ściekach jak: azotyny, amoniak, węglowodany, węglowodory, tłuszcze czy związki fosforu, 

·      duża zawartość immobilizowanych enzymów znacznie przyspiesza procesy w oczyszczalni,

·      ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach,

>·      zachowanie wysokiej skuteczności zarówno w warunkach tlenowych (oczyszczalnie biologiczne)  jak i beztlenowych (osadniki gnilne , szamba)

·      brak szkodliwego wpływu na ludzi, zwierzęta i środowisko naturalne samego preparatu, jak i jego metabolitów.

·      wysoka wydajność nawet przy wahaniach temperatury i wskaźnika pH

 

KORZYŚCI STOSOWANIA PREPARATU ENZYBAC:

·      poprawa jakości ścieków (efekt oczyszczenia),

>·      preaprat nadaje się zarówno do eksploatacji oczyszczalni jak i do jej rozruchu

·      nieodwracalne rozbicie struktury chemicznej związków organicznych występujących w ściekach i osadach,

·      rozkład tych związków na mniejsze cząstki o mniej złożonej strukturze,

·      dalsze rozbicie struktury prostych związków organicznych na H2O, CO2  dzięki działaniu wyselekcjonowanych bakterii,

·      ograniczenie negatywnego działania antybiotyków na pracę oczyszczalni przydomowej podczas kuracji jej użytkowników 

·      zanik uciążliwego odoru,

·      zmniejszenie objętości osadów ściekowych i ich mineralizacja,

·      efekt czyszczenia urządzeń kanalizacyjnych i sanitarnych

 

 

ZASTOSOWANIE:

·      Szamba bezodpływowe: (ok 10m3)

pojemności jednorazowo 100-150g (2-3 miarki), Eksploatacyjnie: raz na tydzień 20g (1/2 miarki),

·      Oczyszczalnie przydomowe:

jednorazowo 40g (1 miarka), Eksploatacyjnie: 20g (1/2 miarki) raz na tydzień przez wc, na każdych 3 użytkowników.

Raz na pół roku, aby usunąć substancje organiczną z sieci drenażu rozsączającego i  filtra piaskowego, zaleca się dodatkowe, prewencyjne stosowanie preparatu udrożniającego Enzymix

·      Szamba osiedlowe:

jednorazowo 20g (1/2 miarki) na każdy m3 ścieków
eksploatacja: 3-5g preparatu na każdy m3 ścieków dopływających, raz na tydzień.

·      Latryny, doły gnilne:

Jedną miarkę preparatu rozpuścić w 1 litrze wody i rozlać po powierzchni odchodów. Operację najlepiej powtarzać co drugi dzień, aż do zaniku odoru, a następnie stosować jedną miarkę tygodniowo.
·      Mechaniczno-biologiczne oczyszczalnie ścieków:

UWAGA! Najlepsze efekty uzyskuje się przy dozowaniu preparatu bezpośrednio do sieci kanalizacyjnej lub przepompowni. Zaleca się stosowanie dawki 0,5-2,5g na m3 ścieków. Preparat przed dozowaniem rozpuścić w wodzie - o ile jest to możliwe napowietrzać przez 3 godziny, po czym dozować do sieci. Wyniki badań uzasadniające taką procedurę, są dostępne u producenta preparatu.


Firma Bioires opracowuje we współpracy z najlepszymi firmami na rynku bioprepratów technologie oczyszczania i podczyszczania ścieków. Jest to jeden z elementów ubiegania się o unijne dotacje w zakresie ochrony środowiska. Dobieramy dawkowanie bioprepratów zarówno w tych skomplikowanych przypadkach, dla dużych instytucji jak i dla indywidulanych klientów z gospodarstw domowych. Pomagamy skutecznie rozwiązywać problemy w zakładach komunalnych, zbiorczych oczyszczalniach ścieków oraz dużych firmach produkcyjnych. 


BIOIRES rekomenduje regularne stosowanie biopreparatu Enzybac. To jeden z najlepszych biopreparatów dostępnych na Polskim rynku.

 

Komentarze

Komentarze użytkowników (0)

Oceń produkt