Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Parametry

Produkt polecany przez Bioires

Well bak bakterie na start rozruch oczyszczalni 30g

Cena: 10,50 PLN
Masa: 0.03 kg

Masz Pytania?
Zadzwoń: 602 755 091
695 764 384

Szczegóły produktu

Bioaktywatory, biodestruktory, bioseptyki — tak nazywamy biopreparaty do oczyszczalni ścieków szamb,systemów kanalizacyjnych, przeznaczone do utylizacji zanieczyszczeń organicznych i odpadów bytowych, powstających w gospodarstwie domowym. Biodestuktor WellBak uzyskany jest dzięki uprawie specjalnych bakterii Bacillus subtilis i Bacillus licheniformis, a następnie suszeniu w specjalnych warunkach, z dodatkiem składników odżywczych i nośnika. Ta technologia pozwala na długi czas zachować kolonie pożytecznych bakterii w "stanie uśpienia" i, w razie potrzeby, użyć ich z maksymalnym efektem.

Czasami w celu przyspieszenia procesu adaptacji osadu czynnego należy zastosować bioseptyk. Specjalnie w tym celu opracowaliśmy biopreparat Well Bak "NA START".

DZIAŁANIE

Praca przydomowej oczyszczani biologicznej opiera się na wykorzystaniu procesów życiowych bakterii i mikroorganizmów w osadzie czynnym, który jest środowiskiem biologicznym odpowiedzialnym za rozkład ścieków. Czasami jednak, aby przyspieszyć aktywację i adaptację osadu czynnego do ścieków, konieczne jest zastosowanie bioaktywatora WELL BAK.

Aby uzyskać maksymalną wydajność, bakterie do oczyszczalni biologicznych, szamb i zbiorników powinny być używane w temperaturze od + 4 ° C do + 30 ° C ze stałym dopływem powietrza.

Dzięki regularnemu stosowaniu biopreparatu Well Bak:

  • okres korzystania z szamba, toalety staje się praktycznie nieograniczony
  • znika konieczność wypompowywania nieczystości
  • eliminuje nieprzyjemny zapach.

FIZYKO-CHEMICZNE PARAMETRY

Kolor - jasny brązowy. Wilgotność - nie więcej niż 12%.

PARAMETRY BIOCHEMICZNE

Liczba żywych komórek mikroorganizmów, CFU/g, nie mniej niż 4,0х109

STOSOWANIE I DAWKOWANIE

Przygotowanie roztworu roboczego: wymagana ilość biopreparatu Well Bak rozpuścić w 10 l ciepłej niechlorowanej wodzie. Przechowywać w temperaturze pokojowej przez 60 min., wymieszać. Roztwór roboczy biopreparatu dodać do toalety, po czym zalać dużą ilością wody. Czynność należy powtarzać 1 raz w miesiącu używając wymaganej ilości biopreparatu.

Obliczanie wymaganej dawki

Dawka wynosi 30g.

Uwaga!!! Zawartość publicznej toalety, studni lub szamba musi być wypełniony  warstwą wody nie mniej niż 30 mm. Biopreparat jest w stanie zniszczyć nieczystości w środowisku wodnym. Czyszczenie rur kanalizacyjnych i zapobiegania niedrożności: Przed użyciem wlać do kanalizacji 20-30 l wody, a następnie dodać roztwór biopreparatu. Po wprowadzeniu nie korzystać z kanalizacji od 10 do12 godzin.

Uwaga!!! Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących przez dobę przed zastosowaniem biopreparatu i dobę po. Dla lepszego efektu, podczas działania biopreparatu, starać się maksymalnie ograniczyć stosowanie chemicznych środków myjących.

PRZECHOWYWANIE

Biopreparat Well Bak przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w suchych, wentylowanych pomieszczeniach, w temperaturze od -30°C do +30°C.

Well Bak na Sucho biopreparat stosuje się do biodestrukcji i utylizacji zanieczyszczeń organicznych i odpadów, przetwarzania szamba.

Preparat produkowany jest przez kultywację bakterii B. Subtilis B.  Licheniformis z dodatkiem składników odżywczych i minerałów. Późniejsze suszenie w szczególnych warunkach przyczynia się do długotrwałego zachowania żywotności mikroorganizmów.

Produkt jest zgodny z wymaganiami TU U 20.1 - 32813696-026:2012.

 

Komentarze

Komentarze użytkowników (0)

Oceń produkt