Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Parametry

Produkt polecany przez Bioires

BIOSAN KZ 2000 500 g - bakterie do szamb i oczyszczalni

Stara cena: 54,90 PLN
Cena: 40,50 PLN
Preparat w postaci proszku
Producent: Biobakt

Masz Pytania?
Zadzwoń: 602 755 091
695 764 384

Szczegóły produktu

BIOSAN KZ 2000 - biopreparat przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwentarskich bezściółkowych oraz do mikrobiologicznej obróbki ścieków i nieczystości w oczyszczalniach, lagunach, szambach, zbiornikach gnojówki i gnojowicy, w innych obiektach i
urządzeniach o podobnej uciążliwości i obciążeniach (stopniu zanieczyszczeń, skażeń i zakażeń), do poprawy parametrów fizyko-chemicznych i sanitarno-higienicznych zanieczyszczonych zbiorników oraz ujęć wodnych, (jezior, stawów, rzek), a także do likwidacji przykrych zapachów i skażeń mikrobiologicznych w otoczeniu takich obiektów.

Skład i działanie:
W skład biopreparatu wchodzi odżywka startowa oraz odpowiednio zestawiona kompozycja niepatogennych mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu, powodującym rozpad oraz degradację szkodliwych substancji: amoniaku, azotynów, siarkowodoru, indolu, skatolu, merkaptanów, związków fosforu oraz innych jedno i wielo węglowych związków organicznych. Kompozyt mikrobiologiczny posiada zdolności wiązania metali ciężkich, kierowania pożądanymi
procesami fermentacyjnymi, zmiany pH ścieków i płynnych odchodów oraz bardzo silnego hamowania rozwoju patogennych drobnoustrojów, a także niszczenia drogą enzymatyczną jaj oraz form przetrwalnikowych owadów i endopasożytów.

Dawkowanie:
Biopreparat stosuje się w ilości 20 gramów na 1 m3 ścieków lub przewidywanych nieczystości co 14 dni.
Przy oczyszczaniu jezior, stawów, rzek i ujęć wodnych, średnia dawka biopreparatu wynosi 5 gramów na 1 m3 (Szczegółowe dawkowanie ustala się indywidualnie dla każdego takiego obiektu). Preparat może być stosowany w obecności zwierząt w tym także wodnych.

Sposób stosowania:

Wyliczoną i odważoną ilość biopreparatu wsypać do zbiornika lub szamba bądź wprowadzić tam poprzez zamknięty układ kanalizacji. Trwałość biopreparatu wynosi 24 miesiące od daty produkcji uwidocznionej na opakowaniu. Biopreparat jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska i nie wymaga przy stosowaniu zachowywania szczególnych środków ostrożności. Stosowanie chemii gospodarczej nie wpływa ujemnie na działanie biopreparatu.

Dostepny w opakowaniach:

- 500 g

Komentarze

Ocena produktu
Cechy produktu
Komentarze użytkowników (1)

Oceń produkt

29-02-2016 14:55:54
Miś
Idealny produkt do poprawy jakości warunków sanitarnych. Wielki plus za to, że można go bez obaw stosować w obecności zwierząt. Pozdrawiam wszystkich hodowców!