Poradź się konsultanta 695 764 384 / 537 407 953

Solarny czujnik przepełnieniowy np. szamba

Cena: 480,00 PLN

Masz Pytania?
Zadzwoń: 602 755 091
695 764 384

Szczegóły produktu

Solarny czujnik przepełnieniowy.

Urządzenie służące do kontroli poziomu cieczy w szambach i zbiornikach na deszczówkę. Urządzenie składa sięz sondy do zamontowania bezpośrednio z zbiorniku, czujnika solarnego instalowanego w pobliżu szamba i odbiornika włączonego do gniazdka w domu. Sonda po przekro-czeniu określonego poziomu cieczy w zbiorniku wysyła sygnał do czujnika solarnego którego źródłem prądu jest bateria słoneczna ( dzięki wbudowanemu akumulatorowi działa również w nocy) i dalej drogą radiową sygnał trafia do odbiornika znajdującego się w domu. Zasięg działania urządzenia wynosi od 30 do 100 m.

Zasada działania urządzenia:

W momencie gdy poziom cieczy w zbiorniku osiągnie graniczny poziom bezpieczeństwa, czujnik podaje sygnał do nadajnika panelu, który to wysyła drogą radiową sygnał do odbiornika, a ten z kolei oznajmia alarmem akustycznym o przepełnieniu zbiornika. Nadajnik gromadzi energię słoneczną cały dzień i w tym czasie nie kontroluje wysokości cieczy. Po zachodzie słońca przełącza się automatycznie w stan czuwania. Uwzględniając długość czujnika taki układ pracy jest zupełnie wystarczający aby ostrzec kilka dni wcześniej przed przepełnieniem zbiornika. Uwaga: podczas montażu można wzbudzić czujnik np. ręką zasłaniając panel. Należy pamiętać, że wzbudzony czujnik należy zresetować wyjmując z urządzenia baterie-akumulator.

Panel nadajnika zasilany jest z baterii słonecznych i nie wymaga żadnych innych źródeł zasilania. Jest samowystarczalny a zarazem ekologiczny. Odbiornik jest zasilany bateryjnie za pomocą 2szt ogniw AAA 1.5V

Komentarze

Komentarze użytkowników (0)

Oceń produkt